ماجرای بی خانمانی با بدن سوخته در قائم شهر!

[ad_1]

در پی گزارش‌ها مبنی بر پیدا شدن مردی میانسال در حاشیه رودخانه تلار قائم شهر  با لباس بیمارستانی و شرایط نامساعد جسمی که حاکی از سوختگی مفرط بوده به همراه خبرنگاران به دیدار این مرد رفتیم.

این فرد میانسال که به اعتیاد دچار بوده و از نعمت خانواده  نیز محروم است به صورت کارتن خواب در زیر پل سیاهرود قائم شهر  زندگی می کرده که چند روز پیش بر اثر خواب آلودگی ناشی از اعتیاد با آتشی که برای گرم شدن  روشن کرده بود، دچار سوختگی شده و به بیمارستان شهید زارع ساری داده می شود.

آن طور که خود این فرد به خبرنگاران گفت وی در بیمارستان شهید زارع ساری پس از پانسمان و بستری شدن به دلیل سوختگی، از وضعیت اورژانسی خارج شده و چون هزینه درمان نداشته با بانداژ و لباس بیمارستانی، مخفیانه از بیمارستان خارج شده است.

علی محمدی، رئیس اداره بهزیستی قائم شهر  در گفت وگو با ایسنا اظهار داشت: این شخص که اهل سید محله قائم شهر  بوده و  به بیماری اعتیاد گرفتار است خانواده فروپاشیده ای داشته و به تنهایی در زیر پل تلار به صورت کارتن خوابی زندگی می کرده است که در اثر اتفاقی به درون آتش می افتد.

وی در خصوص وضعیت جسمی بیمار می گوید: محل های سوختگی در بدن شخص در حال التیام بوده اما در وضعیت بهداشتی نامناسبی قرار دارد. از حالت های مشاهده شده شخص احتمال تداخلات روانی نیز در وی مشهود است و با توجه هذیان گویی های فرد پیشنهاد بستری شدن وی را در بیمارستان شهید زارع داده ایم.

رییس  اداره بهزیستی قائم شهر خاطر نشان‌ کرد: گزارش این اتفاق به دادستانی قائم شهر ارایه شده و تصمیم عهده دار شدن مسؤولیت این فرد با دستور دادستانی قائم شهر  است. پزشکی قانونی بررسی های لازم را در باره اینکه این فرد یک بیمار روانی مزمن بوده یا خیر را انجام‌می دهد و پس از آن با حکم دادستانی مسئولیت آن به بهزیستی واگذار می شود.

محمدی ادامه می دهد: همچنین اگر این فرد بیمار روانی نباشد تحت پوشش خدمات کمیته امداد  که شامل محلی برای اجاره و اسکان وی و حقوق ماهیانه برای شخص می شود قرار خواهد گرفت. باید مستندات لازم درباره سلامت وی ارائه شود و همچنین احتمال بستری شدن وی در کمپ ماده ۱۶ ترک اعتیاد دولتی قاجار خیل ساری که به معتادین‌متجاهر کارتن خواب اختصاص دارد وجود داشته و دستور نهایی توسط مقام قضایی صادر می شود.

وی یادآور شد: به دلیل عدم همکاری اورژانس برای رسیدگی به این فرد، با دستور شفاهی دادستان و با پانسمان مجدد، این فرد به مرکز موقت نگه داری معلولان روستای لموک فرستاده شد.
انتهای پیام

کلیدواژه ها :

این خبر را به اشتراک بگذارید :

[ad_2]

لینک منبع

دسته‌هادسته‌بندی نشده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *